Absolútna majsterka Arnold Classic - Melinda Szabó

Pridané: 20.6.2012 09:41:00 Počet zobrazení: 1936

biotech Melinda Szabo

Čo je to fitness?
Ako sa to začalo?

Získanie absolútneho víťazstva na súťaži Arnold Classic je obrovským úspechom. Na súťažné pódium sa postaví na najperstížnejšej jarnej súťaži celkom 18.000 pretekárov v 45 kategóriách, na ktorom dokáže zvíťaziť len ten najlepší.

Melinde Szabó sa to podarilo. Podobný výsledok naposledy dosiahla Alexandra Béres.

Sponzorom Melindy Szabó, ktorá doteraz vyhrala už viacero súťaží, je BioTech USA. V roku 2011 bola jednou z najúspešnejších pretekárok vo fitness v Maďarsku a toto ocenenie môže vyhrať aj v tomto roku. V roku 2011 sa pod záštitou spoločnosti BioTech USA uskutočnila súťaž v kulturistike a fitness pod názvom BRUTAL CHALLANGE – IFBB Champion of the Year, ktorá bola kvalifikačnou súťažou na Arnold Classic a pre víťaza znamenala aj zisk letenky na toto podujatie. Melinda s ľahkosťou zvíťazila vo svojej kategórii a preto bola jej kvalifikácia jednoznačná.

Nezostávalo nič iné, než účasť na americkom Arnold Classic-u, ktorý je najvýznamnejšou súťažou jarnej sezóny. V Melindine víťazstvo v tichosti dúfal každý, podaktorí o ňom boli dokonca presvedčení, no úspechu môžeme uveriť len vtedy, keď už súťaž skončila. Zdá sa, že rok 2012 bude pokračovaním minulého roku. V roku 2011 Melinda vyhrala na všetkých súťažiach, na ktorých sa zúčastnila. Boli medzi nimi Majstrovstvá sveta medzi juniorkami i ženami, Majstrovstvá Európy, Maďarský pohár a taktiež po prvý krát organizovaná súťaž, európsky Arnold Classic. Kam môže po týchto úspechoch ešte postúpiť? Čoskoro sa na plány opýtame aj Melindy!

Kategória fitness je asi najženskejšou katégóriou v tomto športovom odvetví. Tu nie je dôležité byť najlepším len vo štvrťobratoch, kde sa posudzuje svalový rozvoj, vyrysovanosť, proporcionalita a ženskosť. Patrí sem aj veľmi tvrdá fitness zostava, pozostávajúca z 12 povinných prvkov. Tieto cviky sú gymnastického, akrobatického, silového charakteru s dôrazom na ohybnosť. V 90 sekundách predvedenej zostavy je zahrnutá celoživotná práca, ktorá sa nedá dosiahnuť za jeden alebo dva roky a ktorá sa môže rátať v desaťročí. K tomuto nie je potrebná len sila a ohybnosť, ale aj veľmi dobrá kondícia. Popri povinných prvkoch sa hodnotí aj celkový estetický dojem zostavy a tiež to, ako harmonizuje pretekár so svojou zostavou i športovým odvetvím. Prvé miesto je z tohoto dôvodu obrovským úspechom, pretože Melinda bola vo všetkých disciplínach počas víkendu najlepšia!

Pre 21 ročnú pretekárku je šport jej životom, čomu sa niet ani prečo diviť. Veď jej otec, ktorý je atlétom a mama, ktorá je cvičenkou na náradí, ju učarovali športom už v mladom veku. V začiatkoch to bola rytmická športová gymnastika, neskôr zohrávalo dôležitú úlohu v Melindinom živote cvičenie na náradí. Ako 10 ročná sa zoznámila s fitness odvetvím, ktoré dodnes napĺňa jej život. V súčasnosti sú jej trénermi Annamária Jávor a István Jávor, ktorí Melinde k týmto výšinám dopomohli!

Z tohto pozostáva život?

Aj keď si majstrovský titul vyžaduje množstvo práce a aspoň 5 tréningov v týždni, Melinda ale nepracuje len na svojej fyzickej zdatnosti. Je zároveň študentkou na Telovýchovnej Univerzite, aby získala titul!

V čo verí majsterka?

Všetky túžby sa naplnia, ak v nich veríme srdcom aj dušou. Presne tak, ako sa to hovorí v prísloví: „Víťazi sa nikdy nevzdajú, tí čo sa vzdajú, nikdy nezvíťazia.“
Srdečne blahoželáme Melinda a do budúcna Ti prajeme podobné úspechy!

je priamo nalepená etiketa
v slovenskom jazyku, slovenskú etiketu nájdete po odlepení pôvodnej etikety v mieste označenom symbolom.