Bežný deň podľa Dary Rolins

Pridané: 28.2.2020 15:41:47 Počet zobrazení: 481

Skĺbiť zdravý životný štýl s časovo náročnou prácou a rodinou nie je vôbec jednoduché. O tom, ako to zvláda Dara Rolins sa dočítate v nasledujúcich riadkoch.

Zdravý životný štýl pre mnohých ľudí nie je žiadna malina. Mnohokrát bojujeme s časom, pretože práca, deti a domáce práce nám z neho ukrajujú toľko, že zabúdame na seba, svoje zdravie a o nejakej snahe o štíhlejšiu a estetickejšiu postavu sa nemusíme ani baviť. Je to ale naozaj tak veľmi náročné, ako to vyzerá, alebo je to len vec zle nastaveného časového manažmentu? Opýtali sme sa speváčky, maminy, ambasadorky BioTechUSA, a pri tom všetkom krásnej a fit ženy, Dary Rolins, ako tento problém rieši ona.

Kedy vstáva Dara Rolins? :)

„Viem, že mnohí si život speváckej hviezdy predstavujú ako večnú dovolenku a popravde to tak možno u niektorých aj je, ja však vstávam o šiestej, pretože veziem Lauru do školy. Po prebudení a rozhýbaní sa nasledujú raňajky, ktoré považujem za dôležité, pretože ma nakopnú takou tou prvou energiou a celkovo sa cítim lepšie, keď ich nevynechávam. V zásade raňajkujeme „nasladko", no Laurin tanier vyzerá trochu inak, ako ten môj. Zatiaľ, čo ona maškrtí na sladkom pečive, ja si pochutnám na ovsenej kaši s kokosom, orechmi, kakaom, ktorú zalievam v zásade horúcou vodou a nie mliekom, pretože mám na neho intoleranciu. Je to taká špeciálne moja namiešaná kaša „by Dara". Na záver pridávam ovocie ako banány, čučoriedky, no jednoducho to, čo je práve doma."

Tie raňajky znejú skvele. Laura je v škole, a čo ďalej?

„Ak mám čas, vrátim sa ešte domov a dám si kávu, pretože pred jógou mi jedna vždy dobre padne...."

Počkaj, počkaj, predtým si zvykla cvičiť jógu ráno po prebudení. To je teda len ten „Pozdrav Slnku" na rozbehnutie, ale tá pravá hodina jógy ťa ešte čaká?
„Áno, tak. Nejakú dobu som naozaj len zdravila Slnko, ale po čase sa mi zacnelo za takou tou poriadnou hodinou jógy a prednedávnom sa mi podarilo znova tieto hodiny zaradiť, z čoho mám veľkú radosť. Takto mám o hodinu a pol viac aktivity k dobru."

Mnohí si myslia, že jóga, to je len také váľanie sa... asi je to omyl, však?

„Áno, naozaj si to mnohí myslia, ale len kým si to prvýkrát neskúsia," smeje sa. „ Neviem, ako to majú ostatní fanúšikovia tohto cvičenia, ale mne to po ňom aj celkom vyhladne, no a tu sa vlastne dostávame k ďalšej porcii jedla počas môjho dňa. Už som tuším v minulosti spomínala, že nech sa deje čokoľvek, tak polievka musí byť. Po nej si doprajem zvyčajne nejaký šalát s rybou, mäskom, quinoou alebo bulgurom. Jedlo ma musí zasýtiť, ale nesmie ma zaťažiť. Nemám ten pocit rada."

Máme za sebou už tvoje druhé jedlo dňa a čuduj sa svete, zatiaľ si to zvládla na jednotku. Čo ďalej?

„Teraz sa dostávame do časti dňa, kedy mám pracovné stretnutia. Život speváčky už dávno nie je len o spievaní, ale aj o mnohých spoluprácach. Veď kto ma sleduje, ten vie.

dara zero barTeraz bude asi pre mnohých zaujímavé to, ako riešiš stravu keď takto pobehuješ zo stretnutia na stretnutie.

„V tomto prípade sa spolieham na núdzové riešenia, keďže sa mi nestáva, že mám čas ísť domov a navariť si teplé jedlo. Väčšinou siahnem po Zero Bar- ke alebo Zero Shake-u, prípadne vyhrabem z kabelky aj nejaké oriešky. Mám zásadu neostávať hladná, pretože vlčí hlad sa zvyčajne končí prejedením."

Po stretnutiach už pravdepodobne utekáš po Lauru, tak?

„Presne tak. Spolu ešte pobeháme takú tú klasiku, ako sú nákupy potravín a podobne. Po príchode domov si Laura robí úlohy a ja varím. U nás sa je zdravo, i keď s prihliadnutím na to, že mám doma jedenásťročnú slečnu, takže ju vyslovene netrápim tým, že si nemôže dať niečo, čo je aj trochu nezdravé. Je to dieťa a má právo mať normálne detstvo tak, ako sme ho mali aj my ostatní. Volím pri nej teda taký zdravý kompromis. Dá sa povedať, že ctím jej chute, ale na druhej strane tým, že sa o tú plnohodnotnú stravu doma snažím, tak máme plnú chladničku ovocia a zeleniny a vždy sa to dá rozumne nakombinovať. No a ja jem znova ľahko. Zvyčajne si zvolím varenú zeleninu a kus kuriatka alebo rybky. Ak nemám chuť na mäso vymením ho za syr."

O koľkej prebehne tá večera?

„Tá prebehne okolo šiestej-siedmej. Laura totiž chodí spať už o deviatej, čo mi dáva priestor na organizáciu ďalšieho dňa, v prípade, že ma čakajú koncerty a akcie, tak aj viacerých dní dopredu. Vtedy mám už také ticho a môžem v kľude uvažovať. Ale to len tak do jedenástej, aby som už o dvanástej ležala v posteli."

Akú radu by si dala pracujúcim ženám, ktoré by sa o seba chceli viac starať , ale nemajú už samé seba v tom časovom harmonograme kam vtesnať?

„Vieš čo, myslím si, že to ich presvedčenie, že sa to nedá vôbec nepramení z lenivosti, práve naopak. Možno to znie čudne, ale väčšina žien si myslí, že ak chcú vyzerať dobre, potrebujú na to strašne veľa času. Hodiny v posilňovni a jesť nesmú nič. Ale pravda je, že pohyb s chudnutím až tak nesúvisí. S tvarom postavy, to už áno, a aj so zdravím. Ale chudnúť a udržiavať si štíhlu postavu sa dá aj bez toho. Moja rada teda znie - cvičte 20-30 minút denne a venujte sa pohybovej aktivite, ktorá vás baví, nie tej, ktorú vám podsúvajú iní. A jedlo je už len o vašej voľbe. Je na vás, či si dáte na obed hamburger a hranolky alebo mäso so zemiakmi a zeleninou. Potom už stačí sa neprejedať a dávať pozor na to, aby ste neostávali dlho hladné. Jednoducho povedané - netreba to zbytočne komplikovať." :)

Košík

turn-arrow  UPOZORNENIE
V prípade, že na výrobku nie
je priamo nalepená etiketa
v slovenskom jazyku, slovenskú etiketu nájdete po odlepení pôvodnej etikety v mieste označenom symbolom. 

Sprievodca proteínmi