CASEIN ZERO - Nočný záchranca

Pridané: 13.4.2018 12:00:26 Počet zobrazení: 4738

V športovej výžive sa stále vyvíjajú nové produkty. Stále prichádzajú nové trendy a mýty. Niektorí, vo viere, že sú založené na pravde, padnú občas týmto novým nápadom za obeť. Avšak, jedna vec zostáva nezmenená.

cazein

Je fakt, že ak sa venujete športu, potrebujete proteín.
Je to nevyvrátiteľná a nezvratná pravda. Môžete sa hádať alebo voči nej bojovať, ale stačí použiť trochu zdravého rozumu a zistíte, prečo je proteín potrebný.

Čo je proteín?

Bez akýchkoľvek vedeckých pojmov: proteín je stavebná látka pre vaše svaly. Ak ste začiatočník, viac tomu rozumieť nepotrebujete. Tak či onak, toto je fakt, ktorý by ste mali mať vždy na mysli.
Zamyslite sa nad tým, či môžete niečo postaviť, ak vám chýba stavebný materiál?
Predstavte si, že si konečne idete postaviť vlastný dom. Objednáte stroje, stavbárov a aj sa uistíte, že sú dostupné prenosné záchody :) Ale nedodáte tehly, maltu alebo betón, teda potrebné materiály, ktoré sa majú použiť. Ako teda chcete ten dom postaviť?
Teda, ak sa venujete športu, budete potrebovať svaly. Môžete ich potrebovať viac alebo menej, záleží na type športu, ktorý vykonávate. Ale ak chcete rozvíjať svoje telo, budete potrebovať ďalšie svaly, nakoľko sa budete potýkať so zvýšenou fyzickou záťažou.
Nezáleží na tom, či chcete byť kulturistom alebo sa chcete zlepšiť v behu. Budete musieť na to vybudovať svaly. Je to ako stavať dom. Nezvládnete to, pokiaľ nedodáte požadovaný materiál.

Teraz si zoberme príklad. Predpokladajme, že máte stavebný materiál, ale nie vhodný na váš typ domu. Doniesli vám len obrovskú kopu betónu alebo chcú dom postaviť z hlinených tehál. Boli by ste s výsledkom spokojný? Veľmi o tom pochybujem.
Ale poďme ešte ďalej. Povedzme, že máte správny stavebný materiál. Ale namiesto dodávania správneho množstva každý deň, to len celé naraz vysypete a necháte stavbárov, nech sa s tým vysporiadajú...alebo ak vám dodávajú stavebný materiál raz za čas, tak máte hodiny sklz...ani jedno z toho nie je ideálny scenár, že?
To isté platí aj o proteíne. Ak chcete byť úspešný, musíte zásobovať vaše telo proteínom v konkrétne časy, ktoré sa najlepšie hodia k vášmu cieľu. Tak zaistia stály a vyvážený príjem aminokyselín miesto nadbytočného príjmu nasledovaného dlhými prestávkami.

casein zeroVšeobecne môžeme povedať, je dôležité keď proteín:
-      je dobre využitý
-      nespôsobuje trávacie ťažkosti
-      poskytuje dlhotrvajúcu zásobu aminokyselín
-      navyše dobre chutí :)

Športovci dlho vedia, že proteíny živočíšneho pôvodu sú pre nich najlepším zdrojom proteínov. Bez pochyby, kazeín je najlepšou voľbou, ak chcete dlhotrvajúci príjem aminokyselín. Môže vašim svalom nepretržite dodávať živiny po celé hodiny a rovnako dôležitá vlastnosť je, že vám dá pocit zasýtenia, čo môže byť počas diéty dôležitá vec.
Takým produktom je napríklad Casein Zero. Má extrémne vysoký (80%) obsah bielkovín a je bez laktózy, lepku a cukru, takže ho môžete využívať pri rôznych typoch diéty. A mimoriadne dobre je, keď ho užívate neskoro večer.

Výsledkom je vyvážená zásoba bielkovín počas spánku... takže zabránite nočnej túžbe na jedlo!

Košík

turn-arrow  UPOZORNENIE
V prípade, že na výrobku nie
je priamo nalepená etiketa
v slovenskom jazyku, slovenskú etiketu nájdete po odlepení pôvodnej etikety v mieste označenom symbolom. 

Sprievodca proteínmi