Načo je dobrý „chelát”?

Pridané: 12.11.2019 12:14:05 Počet zobrazení: 862

Mohli ste si všimnúť, že medzi výrobkami je viac takých, ktoré obsahujú slovko „chelát” alebo „chelat”. Zistite, prečo je také dôležité zdôrazniť ho, čo je potrebné o ňom vedieť a prečo je dobrý!

chelát

Správne doplnenie vitamínov je pre každého nevyhnutné, ale v prípade športovcov je obzvlášť dôležité. Fyzická práca spojená s potením, športová aktivita alebo jednoducho jedna dlhá prechádzka pri tridsiatich stupňoch úplne stačí na to, aby sme stratili minerálne látky, stopové prvky či vodu. Niekedy môže byť táto strata v takej miere, že nastávajú poruchy v rôznych funkciách organizmu ako napríklad závraty, mdloby, svalové kŕče, vyčerpanie, atď. Doplnenie je nevyhnutné, ale ako máme vedieť, čo si vybrať?

Ani sa nad tým nezamyslíme, ale keď užívame magnézium alebo zinok, v podstate sa jedná o kovy. A organizmus ich pre svoje správne fungovanie veľmi potrebuje.

Magnézium chelát, zinok chelát, na čo sú dobré?

Magnézium prispieva k zníženiu únavy a vyčerpania, normálnej funkcii svalov a udržaniu rovnováhy elektrolytov, resp. sa zúčastňuje normálnych metabolických funkcií produkujúcich energiu. Magnézium strácate práve vtedy, keď tvrdo pracujete, potíte sa a práca svalov je veľmi intenzívna.

Zinok sa zúčastňuje na normálnom metabolizme makroživín. Zohráva úlohu pri normálnej syntéze proteínov a udržaní normálnej plodnosti a reprodukcie. Prispieva k udržaniu normálneho stavu vlasov, nechtov a pokožky a ochrane buniek pred oxidačným stresom. Pomáha pri udržiavaní normálnej hladiny testosterónu v krvi a prispieva k normálnej funkcii imunitného systému.

Kvalita a chemická väzba?

Keď si vyberáme vitamíny alebo minerálne látky, je veľmi dôležité, aby cena nebola prvoradým faktorom nášho výberu, ale skôr pozerajme na pomer ceny a kvality. Čiže za primeranú cenu dostávame primeranú kvalitu. Jedným z indikátorov kvality je chemická väzba nachádzajúca sa v účinnej látke výrobku. Z hodín chémie si môžete pamätať, čo to môže znamenať. Väzba atómov, ktorá môže byť odlišnej kvality. Samozrejme nie je potrebné sa naspamäť naučiť celú knihu chémie na to, aby sme si vybrali výživový doplnok, avšak oplatí sa naučiť sa pár vecí o jednotlivých formách.

Chelát je chemická väzba, s ktorou sa stále častejšie stretávame, pretože je veľmi cennou novinkou, ktorá umožňuje veľmi dobrú absorpciu.

Okrem toho vďačíme chelátovým väzbám nielen za lepšiu absorpciu, ale aj za to, že zabraňujú uplatneniu faktorov, ktoré obmedzujú absorpciu, ako sú napríklad kyselina fytová alebo kyselina oxátová. To znamená, že ak si vyberiete výživový doplnok obsahujúci chelátovú väzbu, nebudete mať problém s kvalitou, pretože ide o jednu z najnovšie aplikovaných, najúčinnejších foriem.

V ponuke spoločnosti BioTechUSA už nájdete Magnesium + ChelateZinc + Chelate obsahujúce aj účinné látky viazané chelátovou väzbou!

Košík

turn-arrow  UPOZORNENIE
V prípade, že na výrobku nie
je priamo nalepená etiketa
v slovenskom jazyku, slovenskú etiketu nájdete po odlepení pôvodnej etikety v mieste označenom symbolom. 

Sprievodca proteínmi