Späť

Obľúbený „cheatmeal“ Dary Rolins

Pridané: 30.1.2020 09:12:37 Počet zobrazení: 2827

Každého z nás občas prepadne chuť na sladké. Preto nám padnú vhod nápady na zdravé a chutné recepty, ktoré si môžeme doma ľahko pripraviť. Jedným z takýchto receptov je aj obľúbený cheat meal Dary Rolins.

Kto z nás si občas rád nezamlsá? Niekto možno častejšie, niekto len občas, ale dobré jedlo si rád vychutná každý. Čo však robiť, keď sa snažíme, aby naše chute nemali negatívny vplyv na výsledky, ktoré sa tak svedomito snažíme dosiahnuť? Aj Dara Rolins je len človek, a aj keď sa môže zdať, že za jej skvelou postavou je určite len neustále odriekanie, nie je to pravda. Dara miluje varenie, a preto pre ňu nie je žiaden problém pripraviť si chutný dezert, ktorý poteší jej chuťové bunky, ale na jej figúre sa negatívne nepodpíše. My vám dnes prinášame jeden z jej najobľúbenejších dezertov.

Pečená hruška

Suroviny:
• 2 zrelé hrušky (čím zrelšie, tým sladšie)
• škorica
• 2 hrste pekanových orechov
• med
• 300ml bieleho jogurtu (hustého, ideálne gréckeho)
• mäta + medovka

Postup:
Hrušky pozdĺžne rozpolíme a čajovou lyžičkou vydlabeme jadro. Uložíme vnútornou stranou nahor do pekáča (na papier na pečenie), posypeme škoricou, nasekanými orechami a polejeme medom. Tak zhruba 1,5 PL medu na jeden kus. Vložíme do rozpálenej rúry a pečieme na 180 stupňoch cca 40 minút.
Po vybratí z rúry servírujeme s bielym jogurtom a nasekanými bylinkami.

Tip:
Do jogurtu vmiešajte trochu citrónovej kôry z BIO citrónov. Jedlo krásne osvieži a prevonia.

Košík

turn-arrow  UPOZORNENIE
V prípade, že na výrobku nie
je priamo nalepená etiketa
v slovenskom jazyku, slovenskú etiketu nájdete po odlepení pôvodnej etikety v mieste označenom symbolom. 

Sprievodca proteínmi