Prečo Dara Rolins každé ráno zdraví slnko?

Pridané: 20.9.2019 11:14:52 Počet zobrazení: 2656

To, že Dara Rolins sa pravidelne venuje jóge, je pomerne známe. Prečítajte si viac o cvičení, ktorým každé ráno začína svoj deň.

Ak by vás miatol nadpis, radi vás vyvedieme z omylu. Nie, Dara Rolins nevyjde každé ráno a nepovie Slnku „Ahoj". Pozdrav Slnku je súčasťou učenia zvaného jóga, ktoré ja staré 5000 rokov, a ak by si niekto myslel, že je to len nejaký strečing, prípadne cvičenie, verte nám, že sa mýlite. Kombinácia telesného cvičenia, dýchacích techník a meditácie si získala srdcia ľudí z celého sveta ako efektívny útek od hektického života. Zlepšenie držania tela, zníženie krvného tlaku, posilňovanie svalov a lepšia pohyblivosť sú základnými benefitmi, ktoré toto učenie prináša. Cvičením jógy si navodíte vnútorný pokoj a zlepší sa aj váš spánok.

dara

Pozdrav Slnku

Tradičný pozdrav Slnku je v podstate rozcvička a je tým najčastejším jogínskym cvičením, s ktorým sa stretnete napríklad aj v hollywoodskych filmoch. Toto cvičenie nezaberá veľa času, takže sa mu mnohokrát venujú aj ľudia, ktorí inak jógu necvičia. Základom správneho prevedenia je váš dych a v tomto prípade hovoríme o tzv. „plnom jógovom dychu", pri ktorom by sa všetky tri typy dychu (bráničný, hrudný a horný) mali spojiť do jedného celku. Práve tento spôsob dýchania pomáha uvoľniť organizmus aj vašu psychiku. Ešte skôr, ako začnete s akýmkoľvek cvičením jógy, mali by ste sa naučiť takto dýchať. Keď už máte správnu techniku dychu zvládnutú, môžete prejsť k samotnému cvičeniu. Pozdrav Slnku zahrňuje zvyčajne 9- 12 cvikov- asán, ktoré sú pospájané v jeden plynulý celok tak, aby ste si dokázali natiahnuť a spevniť celé telo. Nikdy sa nesnažte naučiť Pozdrav Slnku cvičiť bez asistencie lektora, ktorý vás naučí nielen samotné cviky, ale aj správne dýchanie, ktoré je základom celého učenia jógy.

Prečo si Dara vybrala Pozdrav Slnku Dara?

Pre mňa je to už prakticky rituál. Ráno vstanem a idem na to. Vždy ma to spojí so zemou a s nebom, uzemní ma, vybalancuje. Nie je to len o cvičení, ale aj o pocitoch a myšlienkach, ktorým v tej chvíli venujem svoj čas. Všetko si pred pracovným dňom utriedim v hlave, venujem tú chvíľu samej sebe a na konci prichádza pocit kľudu a šťastia z ďalšieho krásneho dňa, ktorý je predo mnou." Na otázku, či sa občas stane, že sa na Pozdrav Slnku vykašle, Dara odpovedá, „Nie a popravde toto ani nie je niečo, do čoho by som sa musela nútiť. Dá sa povedať, že jóga sa stala už takou mojou súčasťou, takže ju potrebujem rovnako ako jesť, dýchať, alebo smiať sa. Všetko je o zvyku. Nie len jóga, ale akýkoľvek pohyb alebo činnosť, ktorá ťa napĺňa. Ak si niečo zamiluješ naozaj nemusíš premýšľať nad tým, či sa na to dať alebo nie. Ak z toho prosperuje tvoje telo aj tvoja myseľ budeš to robiť automaticky."

Košík

turn-arrow  UPOZORNENIE
V prípade, že na výrobku nie
je priamo nalepená etiketa
v slovenskom jazyku, slovenskú etiketu nájdete po odlepení pôvodnej etikety v mieste označenom symbolom. 

Sprievodca proteínmi