Prečo potrebuješ BCAA?

Pridané: 31.5.2013 11:56:00 Počet zobrazení: 3952

Keď ideš do fitka trénovať, svoj organizmus vystavuješ stresu. Stres oslabuje imunitný systém, preto je dôležité pri športovaní užívať vitamíny a minerálne látky. Ale toto nestačí ak chceš rozvíjať svoje svalstvo!

BCAA LiquidV dôsledku tréningu sa trhajú svalové vlákna, ich hojenie znamená zhrubnutie svalov. Tento proces je regenerácia, k čomu sú potrebné aminokyseliny.

Esenciálne aminokyseliny nedokáže organizmus vyrobiť, preto ich treba zabezpečiť potravou. Ak sa to nestane, nebudeš rozvíjať, darmo budeš tvrdo trénovať. Tvoj imunitný systém oslabne a ochorieš.

Počas diéty – ak aj športuješ – je zvlášť dôležitý zvýšený príjem aminokyselín, aby si zabránil katabolickým procesom – odbúravanie svalovej hmoty – ktoré sú dôsledkom nedostatku sacharidov. Preto je dôležité aby si popri jedál, bohatých na bielkoviny – ako vajce, biele mäso, morské ryby atď. - aspoň po tréningu dodal ihneď výživu svojím svalom pomocou výživových doplnkov.

BCAA sa skladá z troch aminokyselín: leucín, izoleucín a valín. Ich vhodný pomer je 2:1:1, ktorému zodpovedá zloženie BCAA 3D. Popri glutamínu je najdôležitejším, čo treba zabezpečiť pre budovanie svalovej hmoty BCAA. Okrem toho, že zabraňuje katabolickým procesom, podporuje budovanie svalov a posilňuje imunitný systém. Ideálne množstvo je 5 g pred tréningom a okrem proteínového nápoja 5 g po tréningu.

Ak chceš skutočne dosiahnuť rozvoj, nezabudni na zabezpečenie aminokyselín!

BCAA 3D | Liquid BCAA

Košík

turn-arrow  UPOZORNENIE
V prípade, že na výrobku nie
je priamo nalepená etiketa
v slovenskom jazyku, slovenskú etiketu nájdete po odlepení pôvodnej etikety v mieste označenom symbolom. 

Sprievodca proteínmi